середа, 9 травня 2018 р.

Проблема відходів


          В час, коли людство стоїть на порозі сміттєвого екологічного лиха, доречною стає агітація населення правильно сортувати своє сміття.

    Людство постійно засмічує нашу планету відходами, які мають різний термін розкладу.  Кинутий недопалок проплаває у морі від 1 до 5 років, а пакет з поліетилену – від 10 до 20 років. Нейлонові вироби розкладуться через 30–40 років, консервна бляшанка – через 500, а стандартна скляна пляшка розкладеться лише через 1000 років. Щоб якось припинити процес накопичення відходів та засмічення нашої планети, необхідно навчитись правильно сортувати сміття - процес, при якому відходи поділяються на різні елементи.

    Більшість населення сміття просто спалює.  При цьому виділяються токсичні гази, утворюються небезпечні хімічні сполуки, які забруднюють атмосферне повітря. Спалювання відходів у дворах розглядається нашими законами як правопорушення та передбачає штрафи. Бездумно викидаючи відходи або спалюючи їх, ми наносимо шкоду навколишньому середовищу, тобто собі і майбутньому поколінню.

   Проблема сортування сміття в нашій країні надзвичайно актуальна. З січня 2018 року, згідно Закону України «Про відходи» кожен українець зобов’язаний це робити. Найкраще будь чому учитися з дитинства. Тому гуртківці вивчають правила сортування сміття за категоріями,  знайомляться з пунктами прийому вторинної сировини у нашому місті і вивчають, як сортувати сміття, розподіляючи його за групами: папір, пластик, скло, метал і на те, що не можна викидати у смітник (наприклад, ртутні лампи денного світла та батарейки).

      Також ми провели опитування  щодо тенденції сортування сміття, які преваліюють серед наших читачив. За результатами опитування  21%  опитуваних сортують сміття і здають скло, 21% - пластик,  57% - макулатуру .
                                


В ході дослідження, ми з'ясували, що видання  Велика епоха створила інтерактивну мапу «Куди здати відходи» на території всієї України (включаючи  Кіровоградську область). На інтерактивну мапу «Куди здати відходи» додані пункти прийому вторсировини в місті Кропивницький і 17 інших населених пунктів Кіровоградської області. Ця мапа допоможе жителям України швидко знайти найближчий пункт прийому різних видів відходів.
На мапі можна знайти пункти прийому пластикових кришечок, батарейок, макулатури та металобрухту. Всього для області відзначено 119 пунктів. Для того щоб переглянути мапу натисніть тут.

Немає коментарів:

Дописати коментар