Виховна робота


                                                       Афоризми В.Сухомлинського про виховання                 
                                                                            Роки дитинства — це насамперед
                                                                                      виховання серця.

    Хто намагається розібратися в хорошому й поганому на своїх уроках, у своїх стосунках з вихованцями, той вже досягнув половини успіху.   
          Виховуючи свою дитину, ти виховуєш себе.
Знання без виховання - меч в руках божевільного. 
До хорошого уроку учитель готується все життя. 
Вільний час учителя — це корінь, який живить джерела педагогічної творчості.
 Головний зміст і мета сімейного життя — виховання дітей.
Виховуй у собі Людину — ось що найголовніше, інженером можна стати за п'ять років, учитись на людину треба все життя.

26.04.2022. "Чорнобильська катастрофа - найнебезпечніша екологічна катастрофа планети"

Бесіда ДИВИСЬ ТУТ

14.02.2022. «Афганістан болить в душі моїй»

В цей  день  ми  згадаємо  про  неоголошену  радянсько -  афганську  війну, яка  невгамовним  болем  залишилась  у  серцях  багатьох  наших  співвітчизників, глибоко  врізалась  у  народну  пам’ять, відгомін  якої  ми  відчуваємо  й  досі. Вона  чорним  смерчем  пронеслась  над  просторами  України, зачепила  переважно  прості  

родини  робітників  і  селян, які  віддали  своїх, часто  єдиних, синів  до  армії, не  знаючи, через  яке  пекло  їм  доведеться  пройти.

Ми повинні розумі трагізм участі в афганській війні тоді ще радянських людей, бо через Афганістан пройшло їх з України більше 160 тис. У цій війні загинуло понад 15 тисяч наших солдат, 35 тисяч було поранено, тисячі потрапили в полон. Ця війна стала усвідомленням того, що гинуло покоління, народжене в 60-х.

З України через афганську війну (1979 – 1989) пройшли 160 тис. осіб. Не повернулося з війни 3360. Із них: загинуло 3280, пропало безвісті 80, поранено понад 8 тис, стали інвалідами 3560 осіб. Після війни померло від ран, захворювань більше, ніж загинуло. Кількість інвалідів збільшилось вдвічі. Такі соціальні наслідки Афганської війни.  Перегляньте презентацію. "Афганістан болить в душі моїй" .ДИВИСЬ ТУТ


26.04.21. Чорнобиль...Трагедія...Память.....

Cьогодні  виповнилося  35 років з дня найстрашнішої за наслідками катастрофи минулого тисячоліття. Чотири букви – ЧАЕС – стали символом трагедії, яка доторкнулася до мільйонів людей, накрила їх крилом безжалісної радіації, перетворюючи свої жертви в безпомічних людей.

Чорнобиль... Чорний біль нашої землі. І скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем.Щоб краще зрозуміти наслідки Чорнобильської катастрофи пропоную переглянути вам відеоролик ДИВИСЬ ТУТ

Соборність в душах, єдність у серцях!

     День 22 січня 1919 року назавжди залишиться в історії українського народу як свято Соборності України. Це був один з найпрекрасніших моментів нашої історії. Високий принцип соборності своїх земель – найблагородніший у світі ідеал, до якого прагне кожна нація. 
      А зараз давайте перегорнемо сторінки історії свята Соборності  України. У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події.
     Одна з таких сторінок нашого минулого - боротьба українського народу за соборність своїх земель. Так вже розпорядилась історія, що упродовж століть наш народ та землі  України були розрізнені, належали до інших держав: Російської імперії, Польщі, Австро-Угорщини. Тож споконвічною мрією українців було об'єднання  розрізнених частин України в межах однієї держави.
     З початком Першої світової війни у Галичині було створено Головну Українську Раду (пізніше - Загальна Українська Рада), яка відстоювала інтереси українців. Євген Петрушевич, Євген Левицький, Кость Левицький, Семен Вітик - одні з перших виступили з ідеєю соборності України. У численних їх промовах відкрито пропагувались ідеї злуки всіх українських земель. 9 жовтня 1918 р. на засіданні австрійського парламенту майбутній глава уряду ЗУНР Кость Левицький висловив загальне прагнення галицького народу до Києва. 20 жовтня 1918 р. на багатотисячній маніфестації у Львові відомий західноукраїнський політичний і громадський діяч Семен Вітик закликав до негайної злуки з Великою Україною.:
    У середині листопада 1918 р. Австро-Угорська імперія розпалась під впливом революційних подій у країні. І вже 1 листопада війська Української Національної Ради захопили Львів, проголосивши створення Української держави. А 13 листопада за новоутвореною державою закріпилася назва Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР). Тож одним із найважливіших завдань уряду ЗУНР було об'єднання усіх українських земель в одну державу.
        Об'єднавча акція 1919 року залишила глибинний слід в історичній пам'яті українців. Справжню єдність народу у боротьбі за незалежність продемонструвала світові Україна 21 січня 1990 року. Так, знаменним етапом піднесення духу свободи став "живий ланцюг" між Києвом і Львовом, коли 21 січня 1990 року тисячі українців взялися за руки на згадку про проголошення Акту Злуки. Ось як описував ті події один із учасників:  "Живий ланцюг справив на мене непов- торне враження. Народ був у надзвичайному піднесенні, навкруги дзвеніли патріотичні пісні. Раз у раз лунали здравиці на честь українського народу. Над головами у височині витав дух Свободи". 
 Використані джерела:   https://naurok.com.ua/vihovna-godina-dlya-uchniv-pochatkovih-klasiv-do-dnya-sobornosti-ukra-ni-4859.html             


16 листопада - Міжнародний день толерантності.














Перегляньте мультфільм про доброту, справжню дружбу, співчуття та милосердя. Перейдіть за посиланням "Мотузки".




  

Немає коментарів:

Дописати коментар